Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

V květnu roku 2000 jsem si domů přinesla černé štěně anglického kokršpaněla. Domů není příliš vhodný výraz, neboť Skrý se mnou bydlel na koleji, beze mne v psinci a pak zase se mnou na privátě v Brně. A byl to on, který mě velmi jednoduše přivedl k myslivosti... Proč jednoduše? Když už panička chodila na lesárnu...

Během jedné lovecké sezony jsem poznala práci špringršpanělů a bylo rozhodnuto...další pes bude špringr. A od myšlenky je jen kousek k činu a začala jsem hledat na netu tu správnou celoplášťovou a hlavně černou fenu!!! Mé představy byly ... no, jak bych to řekla, neshodovaly se s realitou :-)

A tak se všechno nějak seběhlo a v lednu 2006 jsem si jela pro tu vysněnou fenu...byl to hnědý pes Icarr Dianin kámen. Následovaly louže, okousané boty, rozkousané nabíječky...zkrátka radostný život se štěnětem v 1 plus nula. Asi po půl roce jsem jela neprozřetelně na návštěvu ke Kostečkům a už jsem si vezla domů Jisskrru Dianin kámen.

Postupem času začala Skrýčkovi vadit společnost špringřích tyranů a tak se odstěhoval ke strýci s tetou, kde si žije jako král:-) Dostává dobroty ze stolu i z ledničky, nosí aportky, podniká vlastivědné vycházky, kdy se báječně vyběhá. Bydlí tam už od února 2007 a všichni jsou spokojeni. Na lovy jezdil s námi a blahosklonně špringry přehlížel. Dnes si již užívá zaslouženého důchodu a využívá výhod stáří (když zdrhne, aby obhlédnul rajon, tak už každý mávne rukou a ani se ho nesnaží přivolat).

V únoru 2008 se nám taky odstěhovala Jiskra. Má teď kolem sebe partu tří jezevčíků a americko-kanadského ovčáka. Zároveň se také stala majitelkou několika koní s velkým výběhem, restaurace s penzionem a přivlastnila si náklonnost dvou hodných páníčků, ktarým touto cestou děkuji za nový domov. Když budete někdy v Hrbově u Netolic a uvidíte sebevědomou a drzou špringří slečnu, tak je to Jiskra:-).

Psíci mají u nás někdy hoňku...výstavy, výcvik a sem tam zkoušky, naháňky, hony, návštěvy v dětském domově, canisterapii...taky je u nás občas půjčovna psů "teto, můžeme si vzít ven psa?"

Plemena anglického špringršpaněla se u nás doma rozrůstá a také už máme za sebou nějaké vrhy naší chovatelské stanice Ikar's Flight.

Jak jsem byla odpůrce zkoušek loveckých psů...a nikdy neříkej nikdy ... tak teď cvičím i cizí psy, a to nejen na zkoušky loveckých psů, ale i základní poslušnost s jinými plemeny ...a postupně si dodělávám aprobace na jednotlivé zkoušky malých plemen. V současné době jsem rozhodčí z výkonu na zkoušky vloh, podzimní zkoušky, barvařské zkoušky a lesní zkoušky malých plemen.